Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

Maxi İtalya 24 TEMMUZ 2017

Maxi İtalya 24 TEMMUZ 2017
Bölge:
Pansiyon Tipi:Oda Kahvaltı
Tarih Aralığı:24 Temmuz - 31 Ekim

349.00 EUR

(~ 1430 TL)

Erken Rezervasyon Talep Formu

Detay   Fiyatlar  

Maxi İtalya

Milano –Floransa (2)– Roma (2)– Ferrara (1)– Venedik (1)

Sirmione– Verona – Milano (1)

Atlas Global HavayollarıTarifeliSeferiile

24, 27, 28, 31 Temmuz

03, 04, 07, 10, 11, 14, 17, 18, 21, 24, 25, 28, 31Ağustos

 01, 04, 07, 08, 11, 14, 15, 18, 21, 22, 25, 28, 29 Eylül

 02, 05, 06, 09, 12, 13, 16, 19, 20, 23 Ekim…7 Gece

TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI!***

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

 

 

 

1. Gün                    İSTANBUL –MİLANO – FLORANSA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Atlas GlobalHavayolları kontuarı­­­ önünde saat 06.30’da hazır bulunarak, bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Atlas Global Havayolları’nın KK 6063 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.25’de Milano’ya hareket ve yerel saat ile 12.20’tevarış. Varışımıza istinaden panoramik Milano şehir turu yapıyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur sonrası Floransa’ya otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün                    FLORANSA

Sabah kahvaltınınardındanserbest zaman. Arzu edenmisafirlerimizileekstraolarakdüzenlenecekMega Toscana turu(95 Euro). San Gimignano, Siena, Pisa ve Lucca olmaküzeredörtfarklıgezidenoluşan, tam günlük Toscana turumuzboyuncaunutulmazmanzaralarvegörkemliyapılarsizibekliyor. San Gimignano :ÇevresindeDünyanınenkaliteliveçeşitliüzümbağlarınınveeniyidondurmacısınınbulunduğu ,porcini vetürüfmantarlıpeynirleriile ünlü,14.yy’dan kalmaveetrafısurlarla çevrilmiş Toskana’nınOrtaÇağşehrinigeziyoruz.Siena :OrtaÇağ’dankalmadarsokakları, ufakcaddeleriveAvrupa’nınenbüyükmeydanıolarakkabuledilen Campo Meydanıileünlüdür. İtalya’nınkeyifliyemeklerinitatmaimkanınasahipolacağınız Siena, Toscana Bölgesi’ningörülmeyedeğerşehirlerindenbirtanesidir. Lucca: İ.Ö 180 yılındakurulmuşolan Roma kolonisindenkalma,, 16. ve 17. yytarihliyekparesurlarlaçevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı, saklıbahçeleriyleetkileyiciveünlübesteciPuccini’nin doğduğutoskanakentidir. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otelinize transfer, gecelemeotelinizde.

 

3. Gün                    FLORANSA ROMA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna (35 Euro). Katılabilirler.Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Roma’ya transfer. Otele giriş işlemleri ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Roma gece turu (35 Euro).Roma’nın en önemli İkonlarını rehberiniz ve Roma gece ışıklarının eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız.Tur sonrası otelinize transfer.

 

 4. Gün                   ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Napoli & Pompei turu (85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,

 

5. Gün                   ROMA– FERRARA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Roma ikonları ve Vatikan turu (55Euro).Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Ferrara’ya transfer. Geceleme otelimizde.

 

6. Gün                   FERRARA – VENEDİK

Sabah kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi Venedik’e otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. . Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler (65 Euro).Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülecektir. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün                   VENEDİK – MİLANO

Sabah kahvaltının arından Sirmione’ye transfer ve Sirmione – Garda gölü turu. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sirmione Turumuz sonrasında Verona' ya hareket.  Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfitiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Milano’ya hareket ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün                    MİLANO  – ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış işlemler ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Milano Havalimanı’na hareket. Atlas Global Havayolları’nın KK 6064 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:10’da İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 16:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

3WTURK