Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

KUZEY IŞIKLARI MURMANSK TURU 29 OCAK 2020

KUZEY IŞIKLARI MURMANSK TURU 29 OCAK 2020
Bölge:
Pansiyon Tipi:Oda Kahvaltı
Tarih Aralığı:29 Ocak

789.00 EUR


Erken Rezervasyon Talep Formu

 DetaySÖMESTRE DÖNEMİ


KUZEY IŞIKLARI MURMANSK TURU


4 GECE - 5 GÜN


AEROFLOT HAVAYOLLARI ile


29 Ocak 20204 AKŞAM KUZEY IŞIKLARI TURU ÜCRETSİZ1.GÜN | ISTANBUL – MURMANSK

İstanbul yeni Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Aeroflot Hava Yolları Kontuarı önünde saat 23:30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları’nın SU2135 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:35 te Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 06:15’de varışın ardından yapılacak kısa bir aktarma sonrası Aeroflot Havayolları’nın SU1320 sayılı tarifeli seferi ile saat 09:30’da Murmansk’a hareket. Yerel saat ile 12:05’de Murmansk'a varışımızın ardından özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşmenin ardından akşam yemeğine kadar serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (30 EUR) Akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte "Kuzey Işıkları" turuna gidiyoruz.

Kuzey ışıkları, yani adını Şafak Tanrıçası Aurora'dan alan Aurora Borealis, dünyanın manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu gökyüzünde ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey ışıkları her gün farklı bir yerden farklı şekillerde görülebildiği için rehberimizin o günkü belirleyeceği noktaya gidip gökyüzünde ki bu doğa harikası manzarayı izlerken keyif alacaksınız. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN | MURMANSK

Sabah kahvaltının ardından saat 09:00 da şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turunda göreceğimiz yerler arasında 1916 yılında kurulan kuzey kutup dairesi içerisinde bulunan Murmansk şehrinin merkez Lenin caddesi, denizcilere ait olan kilise, şehrin önemli heykelleri, kışın -30 derecelere kadar soğuk olan ikliminde bile donmayan Sovyetlerin ve Rusya nın kuzey denizine açılan limanı ve 2. Dünya savaşının anısına yapılan tepeye çıkıp Murmanskı panoramik bir şekilde inceleyip fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun devamında ise Lenin buzkıran gemisini ziyaret ediyoruz. Bu gemi 1957 yılında soğuk savaş döneminde o dönemin lideri Hruşov’un emri ile yapılmıştır ve dünyadaki nükleer enerji ile çalışan ilk buzkıran gemisidir ve Sovyetler Birliği’nin kuzey deniz yolunu açması ve o bölgedeki araştırmalar için yapılmıştır. Gemi günümüzde müze olarak dizayn edilmiştir. Gemi ziyaretinin ardından Murmansk’da özel hediyelik eşyalar almak için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve Akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (30 EUR) akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN | MURMANSK

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile lobide buluşuyoruz ve dileyen misafirlerimiz için öğlen yemekli Sami köyüne (EKSTRA 60 EUR) hareket ediyoruz. Bu turumuz için 80 km şehir dışına çıkacağız. Saami köyü 4000 yıl önce bu topraklara gelen Sami halkının yaşam tarzlarını kıyafetlerini ve yemek kültürlerini yakından tanıyacağımız bir Etnografik açık hava müzesidir. Turumuzda ilginç bilgiler öğrenip rehberimiz ile tarihe kısa bir yolculuk yapacağız. Yerleşim bölgesinde gezinti ve Ulusal yapılarla tanışma fırsatı bulacağız. Sami halkının çiftliklerindeki geyikleri ve tilkileri ziyaret edip geyikleri besledikten sonra geyiklerin çektiği kızaklara biniyoruz. Turumuzun ardından yine bu köyümüzde Sami halkının geleneksel ulusal menülerini tatma fırsatımız olacak Turumuzun ardından Murmansk’a dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (30 EUR) akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.4.GÜN | MURMANSK

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz ile lobide buluşuyoruz ve dileyen misafirlerimiz için tam gün öğle yemekli kar motorları ile safari, buzda balık avı ve Husky çiftliği turu için EKSTRA (100 EUR) hareket ediyoruz. Turumuz için 20 km şehir dışına çıkıyoruz. Bu turumuzda 2 gruba ayrılıyoruz ve 1. Grup balık tutarken 2. Grup kar motorları ile safari yapıyor. Ardından balık tutan grup safariye çıkarken safari yapan grup balık tutuyor. Dileyen misafirlerimiz tuttukları balıkları öğle yemeğini alacağımız restoranda kendileri pişirme tecrübesini yaşayabilirler. Öğle yemeğimizin ardından Husky köpek çiftliğine gidiyoruz. Burada ilk önce Husky köpek cinslerini inceleyip rehberimizden bilgi alıyoruz ve ardından kızak gezisi için Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Koşmayı çok seven bu sevimli köpeklerin kilometrelerce koştukları halde hala ne kadar enerji dolu olduklarına şaşıracaksınız. Kızak gezimiz yaklaşık 30 dakika sürecektir. (Hava durumu ve katılımcıların sürüş becerisi süreyi etkileyebilir) Turumuzun ardından Murmansk’a dönüş ve akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ile EKSTRA (35 EUR) yerel folklorik gösteri ile akşam yemeği alacağımız restorana hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimizin bildireceği saatte bugünkü Kuzey Işıkları’nın görülebileceği yere gidip "Kuzey Işıkları" turunu gerçekleştiriyoruz. Kuzey ışıkları turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN | MURMANSK

Sabah kahvaltısının ardından 09:30’a kadar odalarımızdan çıkış işlemlerini yapıyoruz ve saat 09:45’te havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Aeroflot Hava Yolları’nın SU1321 sayılı tarifeli seferi ile saat 13:10’da Moskova’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15:30’da varışımızın ardından kısa bir aktarma ile Aeroflot Havayolları’nın SU2134 sayılı tarifeli seferi ile saat 21:45’de İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuzun sonu.
29 Ocak 2020

2-3 kişilik odada

kişi başı

Tek kişilik oda farkı

2-11,99 yaş çocuk
(2 yetişkin ile aynı odada)

0-1,99 yaş

4* Azimut Hotel vb.

789 €

150 €

699 €

150 €ÜCRETE DAHİL OLANLAR

Aeroflot Hava Yolları ile Istanbul-Murmansk-Istanbul uçak bileti,
4 gece Murmansk’ta 4* otelde oda kahvaltı konaklama
4 gece kutup ışıkları turu
Alan transferleri ve panoramik şehir turu
Program boyunca Türkçe rehber
Tüm havaalanları ve şehir vergileriÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

Rusya Vizesi
Yurtdışı çıkış Pulu ( 50 TL )
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
Şöför bahşişleri
Müze ve Ören yeri girişleri
Öğle ve akşam yemekleri
Otelde alınan ekstralar

GENEL ŞARTLAR

Genel şartlar ‘Tur Broşürü’ nün ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.


 • Tur Programımız belli bir katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur operasyon aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.

 • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Yamaç Tur misafirleri Yamaç Tur sorumluluğundadır.

 • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.

 • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.

 • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

 • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Yamaç Tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

 • Yamaç Tur geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.

 • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Yamaç Tur’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.

 • Yamaç Tur; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

 • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tur sorumlu tutulamaz.

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

 • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

 • Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 • Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için RUSYA vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize uygulaması yoktur. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.3WTURK