Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

İzlanda 10 Temmuz - 12 Ağustos 2019

İzlanda 10 Temmuz - 12 Ağustos 2019
Bölge:
Pansiyon Tipi:Oda Kahvaltı
Tarih Aralığı:10 Temmuz

1499.00 EUR


Erken Rezervasyon Talep Formu

 Detay

İZLANDA TURU

Reykjavik (4)

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

10 Temmuz, 12 Ağustos Hareketli

4 Gece 5 Gün

 

 

 

     1.Gün:  İSTANBUL - OSLO - REYKJAVIK 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’ndebuluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından  Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Y Oslo’ya varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor ,İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey kutup’una en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup InginmundurSveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden SunVoyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

 

2.Gün: REYKJAVIK –ALTIN ÜÇGEN

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir ulusal parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir ulusal parkından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki StrokurGayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Altın Çember Turu: 120 €  (Kişi başı) 

 

 

 

3. Gün:REYKJAVIK-GÜNEY KIYILARI

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler. GüzergahımızSellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Güney KıyılarıTuru:                                                140 €  (Kişi başı) 

 

4. Gün: REYKJAVIK-MAVİ LAGÜN

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olanMavi Lagünturuna katılabilir. Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında tüm yorgunluğunu atacağız. Blue Lagoon ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde. 

 

Mavi Lagün Turu (Comfort Paket dahil)         140 €  (Kişi başı) 

 

4. Gün: REYKJAVIK-OSLO-İSTANBUL

Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

 

 

 

***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

TURUN ARTILARI

·         Dünya’nın kutuplara en yakın başkenti Reykavik’i görüyoruz.

·         Thingvelir ulusal parkında Amerika Kıtası ile Avrasya+Afrika kıtasını birbirinden ayıran Atlantik fay hattı içerisinde yürüyüş yapıyoruz.

·         Dünya’nın ilk meclisinin toplandığı Althing’i görüyoruz.

·         StrokurGayserini görüyoruz.

·         Güney sahillerini gezerken Seljalandfoss ve Skogafoss şelalelerini görüyoruz.

·         Folk bir müze olan Skógasafn’da İzlanda yaşamını ve tarihini gözlemliyoruz.

·         Volkanik bir kumsal olan Black Sand ve Bazalt oluşumReynisfyera’yı görüyoruz.

·         Jeotermal bir açık hava kaplıcası olan Blue Lagoon’nun masmavi sularında yüzüyoruz.

 

İzlanda Turu

 2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

Single Oda Farkı

 0-2 Yaş

 2-11 Yaş

Reykjavik (4)

10 - 14 Temmuz 2019

1.499 EUR

600 EUR

550 EUR

1449 EUR

12 - 16 Ağustos  2019 – Kurban Bayramı

1.499 EUR

600 EUR

550 EUR

1449 EURŞehirler

Konaklamalar

Reykjavik

3* LightsHotel vb

 

 

 

 


UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

 

10 – 14 Temmuz 2019

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 14Temmuz saat 04:40(İstanbul Havalimanı)

10 Temmuz İstanbul-Oslo 0740-1030

14 Temmuz Oslo-İstanbul 17:55-22:35

 

12 – 16 Ağustos 2019

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 12Ağustos saat 04:10 (İstanbul Havalimanı)

12Ağustos  İstanbul-Oslo 0740-1030

16 Ağustos  Oslo-İstanbul 17:55-22:35X Large Paket (Opsiyonel)

Altın Çember Turu        

120 €

Güney Kıyıları Turu                            

140 €

Mavi Lagün Turu

140 €

 

 

Toplam

400 €

 

400€ Yerine 370 €


Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :

·         Türk Hava Yolları  ile İstanbul – Oslo-  İstanbul   ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.

·         İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik- Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.

·         Programda belirtilen tüm transferler

·         3* otelde oda kahvaltı konaklama

  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti
  • Reykavik Şehir Turu

 

Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :

  • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Ekstra turlar,
  • Seyahat Sigortası
  • Kişisel harcamalar
  • Ek bagaj ücretleri

 

 

 

 

 

 

SIKÇA SORULANSORULAR

 

Sağk

Norveç’e girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

VizeBilgileri

İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata geçmenizi öneririz.

 

Uçuş Süreleri

İstanbul – Oslo arası uçuş  4 saat

Oslo       Reykjavik arası 3  saat

 

Para Birimi

Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır.Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

 

 

 

 

ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kosta Rika'nın para birimi Colon'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

       Saat Dilimi

Türkiye ile İzlanda arasında -5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 12.00.

 

TelefonKullanı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KıyafetveGerekli       Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

İzlanda’da İskandinav Mutfağı’na sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.

 

Elektrik

Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

 

Alışveriş

İzlanda’da gideceğimiz küçük kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te güzel alış veriş merkezleri bulunmaktadır.

 

Yamaç Tur havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Yamaç Tur sorumlu tutulamaz. Yamaç Tur gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Yamaç Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Yamaç Tursorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

3WTURK