Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

GÜRCİSTAN – AZERBAYCAN – İRAN 23 AĞUSTOS 2019

GÜRCİSTAN – AZERBAYCAN – İRAN 23 AĞUSTOS 2019
Bölge:
Pansiyon Tipi:Yarım Pansiyon
Tarih Aralığı:23 Ağustos

950.00 USD


Erken Rezervasyon Talep Formu

 Detay

GÜRCİSTAN – AZERBAYCAN – İRAN TURU

ANKARA – TRABZON – BATUM – KUTASİ – TİFLİS – GENCE – BAKÜ

ERDEBİL – TEBRİZ – DOĞUBEYAZIT – ERZURUM – ANKARA

 

23-31 AĞUSTOS 2019

7 GECE / 8 GÜNYARIM PANSİYON

 

23 AĞUSTOS 2019 CUMA:ANKARA – TRABZON

Saat 21:00’de özel otobüsümüz ile belirlenen yerde Ankara’dan Trabzon’a hareket.

24 AĞSUTOS 2019 CUMARTESİ:TRABZON –BATUM

Sungurlu ve Samsun Terme'de verilecek molaların ardından, ilk rotamız Ünye, Fatsa üzerinden Doğu Karadeniz'in en büyük şehri olan Trabzon’a varış. Trabzon hava limanından katılacak misafirlerimizin en geç saat 10.00’da karşılanması ardından, alınacak sabah kahvaltısı ve serbest zaman sonrası Sarp Sınır Kapısı’na hareket.Sınır’dagiriş işlemlerimizi tamamlamamızın ardından Gürcistan/Batum’a geçiyoruz.Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni görerek Batum şehir merkezine doğru devam ediyoruzÇoruh Nehri'niveüzerindeki eskiGonioKöprüsü'nü gördükten sonra.Şehir merkezineulaşıyoruz. Öğle yemeği (ekstra) için verilecek serbest zamanın ardından Şehir turumuzda; Meryem Ana KatedralKilisesi,Orta Camii, Piazza Meydanı,Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Medea Heykeli, Botanik Parkı’nıgezdikten sonra, yeni oluşan yüzüyle Avrupa Meydanı Batum Bulvarı'nda serbest zaman veriyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize varış yerleşme, Akşam yemeği ve geceleme Batum’daki otelimizde.

25 AĞUSTOS 2019 PAZAR: BATUM - KUTASİ - TİFLİS

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp, Kutasi’ye hareket ediyoruz.Kutasi’ye varış. Altın PostefsanesininhikayelendigiKutasi şehrinde çok yüksek paralara mal olan görkemli meydanında fotoğraf molası ve öğle yemeğimiz (ekstra) için verilecek serbest zaman ardından Tiflis’e hareket. Tiflis’e varış. Tiflis şehir turumuzda,  Avrupa ve Rusya’nın en büyük kilisesi, çatısında som altın kullanılan Sameba Kilisesi Katedral, Tiflis’in panoramasına sahip Gürcü’ce Kutsal Dağ anlamına gelen eski evliyalardan Şeh Said ‘in de ziyaret ettiği Şeh Sana Tepesi’ni ve din büyüklerinin mezarlarını görüp şehre döndüğümüzde Hamamlar Mahallesi,Narikala KalesiAna heykeli, Ulusal Müze,Parlemonto Binası, Opera Binası ve Özgürlük Meydanı,Barış köprüsü, Kral VakhtangGorgasalinHeykelini gezdikten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Tiflis’dekiotelimizde.

26 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ: TİFLİS - GENCE

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp,Gence’ye hareket. Gence’yevarışımızın ardından öğle yemeğimiz (ekstra) için serbest zaman. Gence turumuzda HaydarAliyev parkı ve Meydanı,Bilim sarayı,Hükümet Binası Şah Abbas Mescidi’nigezdikten sonra serbest zaman ve Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Gence’deki otelimizde.

27 AĞUSTOS 2019 SALI: GENCE – BAKÜ 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltıdan sonra Bakü’ye hareket. Bakü’ye varışve öğle yemeği (Ekstra) için serbest zaman.  Öğle yemeğimizin ardından Hazar Gölü kıyısında bulunan ve Azerbeycan’ın başkenti olan görkemli bina ve parklarıyla dikkati çeken Bakü’de;Haydar Aliyev Devlet BayrakMeydanı,Hazar kıyısında Eurovision yarışmasının yapıldığı Mimarisiyle Bakü’ye Renk katan Dış cephesi camla kaplı Kristal salonu, görüp resimlememizin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bakü’deki otelimizde.

28 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA: BAKÜ

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Bakü gezimize devam ediyoruz. Bugün gezeceğimiz yerler arasında; Şehitlik, Nizami Caddesi, içeri şehir,Kız kulesi,Şirvan Şah sarayı,Bakü bulvarı,TV binası,Filarmonu binası,Havuzlu meydanbulunmaktadır. Öğle yemeğimiz sonrası  (ekstra) verilecek serbest zamanın ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Bakü’deki otelimizde.

29 AĞUSTOS 2019 PERŞEMBE: BAKÜ –ERDEBİL - TEBRİZ

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıp Erdebil’e hareket. Erdebil’e varışımızın ardından öğle yemeği (Ekstra) için serbest zaman. Öğle yemeğimiz sonrası yapacağımız şehir turunda Erdebil’in Kapalı Çarşısı ve Şah İsmail’in atası olduğuna inanılan Şeyh Safiyüddin İshak Erdebili’nin anıt mezarını görüyoruz. Erdebil gezimizi bitirdikten sonra Tebriz’e hareket. Tebriz’e varış ve otelimize yerleşme. Geceleme Tebriz’deki otelimizde.

30 AĞUSTOS 2019 CUMA: TEBRİZ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından yapacağımız Tebriz şehir turunda; Belediye Müzesi, Saat Müzesi, Göy Camii, Snt. Stephano Manastırı, Demirçağ Müzesi, Behtuni Müzesi, Ünlü şair Şehriyar’ın  mezarı ve 1958 yılında kurulan  Tebriz Müzesi bulunmaktadır.Daha sonra1868 yılında inşa edilen Meşrutiyet Evigezmemizin ardından Tebriz’in dünyaca ünlü Kapalıçarşı’sında Alış veriş ve öğle yemeği (ekstra) için serbest zaman. Serbest zamanımız sonrası Kaçar döneminde yazlık saray olarak kullanılan El Gölü Parkın’ıgezdikten sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Tebriz’deki otelimizde. 

 

 

31 AĞUSTOS 2019 CUMARTESİ: TEBRİZ- DOĞUBEYAZIT - ERZURUM – ANKARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardındanTürkiye sınırı Doğubeyazıt’a hareket. Gümrük çıkış işlemlerinden sonra Ağrı Dağı eteklerinden DoğubeyazıtİsakpaşaSarayını gezdikten sonra (program ve sınır kapısı müsaitliğine göre yapılacaktır)Ankara’ya hareket ediyoruz. Ankara’ya varış ve grubumuz ile vedalaşma.

 

NOT: Arzu eden katılımcılarımız kendi biletlerini almaları halinde gidiş Günü saat 10:00’da Trabzon’da olmak üzere uçak ile 

          Trabzon’a gelebilir, Erzurum’dan uçakla dönüş sağlayabilirler.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* Ankara - Trabzon – Batum – Kutasi – Tiflis – Gence – Bakü – Erdebil – Tebriz – Doğubeyazıt – Erzurum – Ankara arası Lüks

otobüs ile ulaşımlar,

* 4* ve 5* otellerde 7gece konaklama,

* 8adet sabah kahvaltısı,

* 7adet akşam yemeği,

* Türkçe ve Lokal Rehberlik Hizmetleri,

* Panoramik şehir turları ve tüm çevre gezileri, 

* Araç içi ikramlar,

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

* Seyahat Sigortası,

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

* Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)

* Öğle Yemekleri,

* Şahsi Harcamalar,

* Yemeklerde alınacak her türlü içecekler,

* Programda Spesifik olarak belirtilmeyen hususlar

 

Gezi ücreti

İki ve üç  Kişilik

Oda(Kişi Başı)

TekKişilik Oda

4* ve 5* otellerde konaklama

950 USD

1.200 USD


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

·         Ankara - Trabzon – Batum – Kutasi – Tiflis – Gence – Bakü – Erdebil – Tebriz – Doğubeyazıt – Erzurum – Ankara arası Lüks otobüs ile ulaşımlar,

·         4* ve 5* otellerde 7gece konaklama,

·         8adet sabah kahvaltısı,

·         7adet akşam yemeği,

·         Türkçe ve Lokal Rehberlik Hizmetleri,

·         Panoramik şehir turları ve tüm çevre gezileri, 

·         Araç içi ikramlar,

·         Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

·         Seyahat Sigortası,

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

·         Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)

·         Öğle Yemekleri,

·         Şahsi Harcamalar,

·         Yemeklerde alınacak her türlü içecekler,

·         Programda Spesifik olarak belirtilmeyen hususlar

 

Notlar:

 

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından YAMAÇ TUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • YAMAÇ TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde YAMAÇ TUR dan tazminat hakkı yoktur.
 • YAMAÇ TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.
 • Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan YAMAÇ TUR sorumlu tutulamaz.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden YAMAÇ TUR sorumlu değildir.
 • Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, YAMAÇ TUR’un sorumluluğunda değildir.
 • Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Fuar, kongre, seminer gibi yoğun dönemlerde ki otel konaklamaları şehir dışında yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından YAMAÇ TUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • YAMAÇ TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. .
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.
 • İptal ve değişiklik durumunda “YAMAÇ TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.
3WTURK