Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

BENELUX & PARİS 09 TEMMUZ - 03 EYLÜL 2019

BENELUX & PARİS 09 TEMMUZ - 03 EYLÜL 2019
Bölge:
Pansiyon Tipi:Yarım Pansiyon
Tarih Aralığı:9 Temmuz

925.00 EUR


Erken Rezervasyon Talep Formu

 Detay

BENELÜX

 

“AMSTERDAM (2) – BRÜKSEL (1) – PARİS (2)”

 

                                                                                                                                            

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

 

 

 

5 Gece 6 Gün

 

(Amsterdam gidiş – Paris dönüş)

 

Tüm turlar ve akşam yemekleri dahil!!!

 

 

1.Gün Salı                           İSTANBUL – AMSTERDAM

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 08:30'da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1957 sefer sayılı uçuşu ile 10:35’te Amsterdam’a uçuş. Yerel saat ile 13:05’te varış. Varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Amsterdam turu için şehir merkezine hareket. Avrupa’da en çok Türk’ün yaşadığı üçüncü ülke olan Hollanda’nın nüfusunun %2’lik kısmını Türkler oluşturmaktadır. Turumuzda şehrin merkezi olarak kabul edilen Dam Meydanı ve Ulusal Anıt, Kraliyet Sarayı ve Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında hikayesi bir hayli ilginç olan Fatih Camii’ni ziyarete gidiyoruz. Burada öğle namazı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Çiçek Pazarı’na hareket ediyoruz. 1562 yılında Osmanlı’dan kumaş getiren bir geminin içerisinde bulunan Lale soğanları, ne olduğu anlaşılmadan soğan elde edebilmek için Hollandalılar tarafından ekilmiştir. Aylar sonra ortaya çıkan manzara karşısında şaşkın olan Hollandalılar kendilerini bir anda Lale çılgınlığının tam ortasında bulurlar. Bir malikane fiyatına kadar artan Lale fiyatları sayesinde Hollanda, yurt dışına Lale ihraç etmeye başlar ve bu konuda Dünya’nın lideri haline gelir. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün Çarşamba                               AMSTERDAM

Sabah kahvaltısının ardından Büyük Hollanda turu için otelden ayrılıyoruz. Bu turumuzda ilk olarak mavi porselenleri ve festivalleri ile ünlü Delft şehrine hareket ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Hollanda’nın ticaret merkezi olan Rotterdam Şehri’ne hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turuna başlıyoruz. Turumuzda Ren nehri köprüleri, ünlü Erasmusbrug köprüsü ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Mevlana Rotterdam Camii’ne hareket ediyoruz. Pastel renkli hazır betondan inşa edilen caminin üst kubbesi ve iki minaresi ile iç düzenlemesi Osmanlı mimari özelliklerini taşıyor. Burada öğle namazı için vereceğimiz serbest zamanın ardından Den Haag’a hareket ediyoruz. Eski başkent ve yönetim merkezi Den Haag şehir turumuzda, minyatür Hollanda Madurodam, Mestag panorama müzesi (sizi 1880 yılına götürecek), Kraliyet Sarayı ve Kuzey Denizi kıyısı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Perşembe                                AMSTERDAM - BRÜKSEL

Sabah kahvaltısının ardından Brugges’e hareket ediyoruz. Tablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlü Brugges’de vereceğimiz serbest zamanın ardından Brüksel’e hareket ediyoruz. Brüksel’e varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün Cuma                       BRÜKSEL - PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket ediyoruz. Kozmopolit yapısıyla ünlenen Paris aynı zamanda Avrupa’da en çok Müslüman’ın yaşadığı şehirdir. Paris’e varışımızın ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Cuma Namazını kılmak üzere Büyük Paris Camii’ne gidiyoruz. Fransa’da inşa edilmiş ilk cami olan bu cami, I. Dünya Savaşı sırasında Fransız kolonilerinde Almanlara karşı savaşan Müslümanların anısına Fransız hükümeti tarafından inşa edilmiştir. Cuma Namazı sonrası, şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Rivoli, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve cam piramit, D’orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon’un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1900 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı, Madeleine Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün Cumartesi                               PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Paris’i keşfe çıkıyoruz. Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan izleme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Paris’i ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Paris’in en eski ve en yüksek tepesi olan Montmarte’a teleferik ile çıkıyoruz. Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yaptıracağınız serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris’in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından akşam yemeğini almak üzere lokal restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün Pazar                       PARİS – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK1826 sayılı tarifeli seferi ile saat 16:20’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 20:50’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Başka bir gezide görüşmek üzere.

 

Dahil olan hizmetler : 

·         Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Amsterdam (AMS) / Paris (CDG) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Havalimanı vergileri

·         4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar

·         Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

·         Tüm şehirlerarası transferler

·         Programda bulunan tüm turlar

·         Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

·         Zorunlu Seyahat Sigortası

·         Şehir Vergileri (25 Euro)


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

·         Vize ücreti (120 Euro)

·         Özel Seyahat Sağlık Sigortası

·         Yurt dışı çıkış harcı bedeli

·         Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·         Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

 

Tarih

Çift Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat

Tek Kişilik Oda Fiyatı

0 - 2 Yaş Arası Çocuk Fiyatı

2 - 12 Yaş Arası Çocuk Fiyatı

Ocak

8

Nisan

09.04.2019 / 14.04.2019

925 €

1,175 €

150 €

850 €

Haziran

09.06.2019

975 €

1,225 €

150 €

900 €

Temmuz

09.07.2019 / 14.07.2019

925 €

1,175 €

150 €

850 €

Ağustos

13.08.2019 / 18.08.2019

975 €

1,225 €

150 €

900 €

Eylül

03.09.2019 / 08.09.2019

925 €

1,175 €

150 €

850 €

 

 

Notlar :

 

·         Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.

·         Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

·         Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından YAMAÇ TOUR kesinlikle sorumlu değildir.

·         Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

·         YAMAÇ TOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde YAMAÇ TOUR’dan tazminat hakkı yoktur.

 

·         YAMAÇ TOUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.

·         Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

·         Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

·         Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan YAMAÇ TOUR sorumlu tutulamaz.

 

·         Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden YAMAÇ TOUR sorumlu değildir.

·         Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

·         Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, YAMAÇ TOUR’nun sorumluluğunda değildir.

·         Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

·         Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

 

·         Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

·         Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

·         Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından YAMAÇ TOUR sorumlu tutulamaz.

·         Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

 

·         YAMAÇ TOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

 

·         Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

 

·         3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

·         Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz.

·         Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

·         18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

·         İptal ve değişiklik durumunda “YAMAÇ TOUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

3WTURK