Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

BALTIKLAR & POLONYA& LVİV 09 AĞUSTOS 2019

BALTIKLAR & POLONYA& LVİV 09 AĞUSTOS 2019
Bölge:
Pansiyon Tipi:Oda Kahvaltı
Tarih Aralığı:9 Ağustos

649.00 EUR


Erken Rezervasyon Talep Formu

 Detay

BALTIKLAR & POLONYA& LVİV


Tallinn (2) – Sigulda – Riga (1) – Vilnius (1) – Varşova (1) – Krakow (2) –Lviv


 

Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile…(Türkiye ‘den ve Kıbrıs ‘tan Bağlantı

İmkanı)

Sabah Tallinn Gidiş– Akşam Lviv Dönüş

 

09 Ağustos (Kurban Bayramı)2019 Hareket… 7 Gece

 

1. Gün                  İSTANBUL – TALLİNN(Rocca Al Mare Turu)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05.30’da hazır bulunulması, bilet ve pasaport kontrolleri sonrası, Türk Hava Yolları’nın TK 1423 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.15’de Tallinn'e hareket ve yerel saat ile 11.30’da Talinn’e varışımıza istinaden, çevre gezimizi gerçekleştiriyoruz. En iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olarak bilinen Tallinn doğal ve tarihi güzellikleri ile bizi ağırlıyor. Çevre turumuz esnasında; fotoğraf severlerTallinn şehrinin muhteşem panoramik fotoğraflarını çekme fırsatı bulacaklarıTompea Tepesi eski şehir surları ve gözetim kuleleri, AleksandrNevsky Katedrali, TallHerman Kulesi, Parlamento Binası, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın 15.yy. faaliyet göstermeye başlamış ve günümüzde aktif halde hizmet verenRaeapteek eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun devamında arzu eden misafirlerimiz ilebirlikteekstra olarak ‘’Rocca Al Mare’’ Turu(25 Euro)düzenliyoruz. İçerisinde Estonya kültürüne, mimarisine ve eski yaşam tarzlarına ait özellikler taşıyan ve bu ülkeyi en iyi derecede deneyimleme fırsatı sunan Rocca Al Mare, deniz kenarına kurulmuş açık hava müzesidir. Turumuz kapsamında ahşaptan inşa edilmiş köy evleri, yel değirmenleri, kiliseleri ziyaret edilecektir.Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

2. Gün                  TALLİNN – (Helsinki Turu)

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte tam gün ekstra olarak düzenlenecek ‘’Helsinki’’ turu (75 Euro)düzenliyoruz.Tallinn’den  Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye düzenlenecek olan gezimiz için Fin körfezini feribot ile aşarak varış noktamıza geliyoruz.Ülkenin en büyük ve en kalabalık şehri olan Helsinki şehri, aynı zamanda bir kültür başkentidir. Şehir, Finlandiya'nın güneyinde Finlandiya Körfezi'nin kıyısında yer almaktadır. Granit taşlarında yapılan mimarisi ile ün kazanmış olan Helsinki şehri doğal güzellikleri ile göz kamaştırmaktadır.UspenskiOrthodosKatedrali, Senato Meydanı (Senaatintori),Finlandiya Hükümet Sarayı,Sibelius Parkı, Amanda heykeli, Helsinki limanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

3. Gün                  TALLİNN – SİGULDA – RİGA – (ParnuTuru)(AkşamYemekliBeyazGecelerTuru)

Sabah kahvaltı sonrası sırasıyla Sigulda ve Riga’ya doğru hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte yol üzerinde ekstra düzenlenecek olan ‘’Parnu’’ turu(20 Euro). Estonya’nınliman kasabası olan Parnu hem mimarisi hem de tarihi anlamda ünlü dini yapıtları ve sahil hattı ile bir turizm merkezi haline gelmiştir. Parnu sahili, tarihi 16. yy. dayanan ve St. Elizabeth Kilisesi, Parnu şehir limanı ve tarihi şehir liman kapısı keşfedilecek yerler arasındadır. Sonrasında Sigulda’yahareket ediyoruz. Guija Nehri kıyısına kurulmuş olan ve %50 ‘si ormanlarla kaplı Sigulda şehri ekonomik ve kültürel açıdan Letonya ‘nın en zengin şehirlerindendir. Opera Ulararası Festivali ‘ne de ev sahipliği yapması ile bilinen Sigulda ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sonrasında Riga ‘daki otelimize transfer. Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan ‘’ Akşam Yemekli Beyaz Geceler’’ turumuza (50 Euro) katılabilirler. Turumuz kapsamında rehberimiz eşliğinde Riga‘nınyerel mahallelerinde gerçekleştirdiğimiz yürüyüş turumuz sonrasında, Riga şehrini tüm benzersizliği ile deneyimleme şansı bulacağımızlokal restoranda akşam yemeğimizi (1 içeçek dahil) alıyoruz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz, dinlenmek üzere serbest zaman.

 

4. Gün                  RİGA – VİLNİUS – (Kaunas Turu)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Riga şehir turu için hareket ediyoruz. Tarihi 14. yy. dayananBaltık ülkelerindeki en büyük şehri olan başkent Riga şehri, doğal güzellikleri ile tarih boyunca bir çekim noktası olmuştur.Tarihi Riga Kalesi,Brotherhoods of theBlackheads Evi, St. Jacob`s Kilisesi, Kediler Evi, eski şehir duvarları, Şehir Katedrali,Opera Tiyatro ve Parlamento Binası panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde Vilnius’a hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek ‘’Kaunas’’ turu (30 Euro).Kaunas, Litvanya’nın güney merkezinde Nemunas ve NerisNehirleri’nin kesiştiği bölgede bulunmaktadır. Oldtown olarak adlandırılan eski şehrin merkezinin bulunduğubölgede 14. YY. dan kalma gotik ve barok mimarinin birçok eseri keşfetme fırsatı buluyoruz. Belediye meydanı, KaunasBazilikası, St. Francis XavierKilisesi, VytautasKöprüsü, Kutsal Üçlü kilisesi, Perkunas evi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

5. Gün                  VİLNİUS – VARŞOVA – (TrakaiTuru)

Sabah kahvaltı sonrası panoramik Vilnius şehir turumuz için hareket ediyoruz. Litvanya ülkesine başkentlik yapan Vilnius fevkalade atmosferi ve Avrupa'nın en büyük Barok tarzı tarihi kent merkezi ile bütün gezginlerin Baltık bölgesindeki en gözde yerlerindendir.Turumuz kapsamında, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan tarihi eski şehrin üst ve alt bölümleri, Gotik Mimari’nin en önemli eserlerinden olan St. Anna kilisesi, Gediminas Kulesi, Büyük Katedral, Üniversite, Amber Galerileri, St. Peter & Paul Kilisesi, Şafak Kapıları ve 13.-19. yy. arasında inşa edilmiş olan birçok tarihi bina ve tüm şehri panoramik olarak göreceğimiz Subacius Tepesi’ne gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile yol üzeri ekstraolarakdüzenlenecek‘’Trakai’’turu(40 Euro)düzenliyoruz.Trakai, muhteşemdoğası ve tarihi güzellikleri ile Litvanya’nın en önemli turistik merkezlerinde birisidir. Tarihi kalesi ve Musevi bir grup olan Karay Türklerinin butopraklardayaşıyorolması,turumuzuayrıbir çekim noktası haline getiriyor. 14. yy. sonlarında bu bölgeye yerleşmeye başlayan ve günümüzde 300 aileliknüfusun yaşam sürdüğü bu kavim ziyaretedecekolduğumuzTrakaikalesininkorunmasındaönemli bir rol oynamış ve kendine has mimarileri ve “Kıbın”olarakadlandırılanmeşhuryemekleriile şehri önemli bir turistik merkez haline getirmişlerdir. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

6. Gün                  VARŞOVA - KRAKOV

Sabah kahvaltı sonrası panoramik Varşova şehir turumuz için hareket ediyoruz.Lehistan imparatorluğuna 7 asır boyunca başkentlik yapmış ve 2.Dünya savaşından sonra acı hatıraların yaşandığı neredeyse tamamının harabeye döndüğüVarşova şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun kapsamında Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezini ziyaret ediyoruz. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış kentin kalbi olan, 1983 yılından beri Unesco'nun “Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan eski şehre yani StareMiasto’ya geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğunun başkentini Krakow’dan Varşova’ya taşıyan III. Zygmuntun sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesini ve Çanlı Meydanı, Vistül nehrini ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri eski şehir meydanını ve Varşova’nın simgesi olan deniz kızı “Syrena”heykeligörülecek yerler arasındadır. Ardından şehrin anıtsal kapısı “Barbakan”dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie’nin evini, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

7. Gün                  KRAKOV – (Auschwitz-Birkenau Turu)(WieliczkaTuzMadeniTuru)

Sabah kahvaltı sonrası panoramik Krakow şehir turumuz için hareket ediyoruz.Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Auschwitz-Birkenau’’ turu (65 Euro). II. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük toplama, zorunlu çalışma ve sistematik katliam kampı olan Auschwitz-Birkenau’yagidiyoruz. Auschwitz-Birkenau'ya tüm Avrupa'dan 1,3 milyon insan yerleştirilmiştir.Bunların, 1 milyonu Yahudi olmak üzere 1,1 milyon insanın öldürüldüğü tahmin edilmektedir. Yaklaşık 900.000 kişi kampa geldikleri anda doğrudan gaz odalarına gönderilmiş ya da vurularak öldürülmüştür. Kalan 200.000 kişi, hastalık, eksik beslenme, kötü muamele, tıbbi deneyler nedeniyle ve daha sonra gönderildikleri gaz odalarında ölmüştür. Sovyet askerlerinin bölgeye girmesiyle son bulan vahşetin tablosu olan bu müzede, mahkumların yaşam şartlarını giysilerini, eşyalarını, saçlarını, kadın saçlarından yapılmış kumaş toplarını, insan yakmak için özel yapılmış fırınları ve gaz odalarını göreceğiz. Tarihin gördüğü en büyük soykırımın yapıldığı bu kamplarda göreceğiniz vahşet tüylerinizi diken diken ederken sessiz ve hüzünlü şekilde kamptan ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Wieliczka Tuz Madeni’’ turu (50 Euro). Bu turumuz yolcularımıza 327 metre yerin altında unutulmaz bir yolculuk yapabilme olanağı tanımaktadır. Tuz madenini keşfederken;Yedi Cüceler,Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği tablosu, Papa John Paul II gibi birçok tuzdan yapılmış ünlü eser ve kişilerin heykellerini göreceğiz. Ayrıca, TheHoly Cross Chapel ve TheChapel of St. Kinga göreceğimiz ve hikayelerini dinleyeceğimiz ilginç yerlerden birkaç tanesi. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

8. Gün                  KRAKOV – LVİV – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ile Lviv’e transferimiz için yola çıkıyoruz, Tur sonrasında 2. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş, nadir şehirlerden biri olan Lviv’e hareket. 13. yy. da Galiçya’nın büyük kralı Daniel Halitsky tarafından oğlu Leo’nun onuruna kurulmuş, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan, ismini ve simgesini Aslan’dan alan,Lviv’de gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuz esnasında, çikolata fabrikası, kahve madeni sarhoş vişne gibi ilginç kafe ve restoranlarla bezeli pazar meydanı, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, göreceğimiz yerler arasındadır.  Şehir turu bitimi ile Lviv havalimanına hareket ediyoruz varışımızın ardından,bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 444 sefer sayılı uçuşu ile saat 22.10’da İstanbul’a hareket veyerel saat ile 00.10’da İstanbul varış.Bir sonra ki programımızda görüşmek üzere turumuzun sonu.

 

Avantajlı Ekstra Tur Paketi ve Pakete Dahil Olan Turlar : 180 Euro yerine 150 EURO !!!

Helsinki (75 Euro) + Parnu(20 Euro)+ Akşam Yemekli Beyaz Geceler (50 Euro) + Kaunas (30 Euro) +Trakai (40 Euro)

 

(Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası %50 indirimlidir)

3* & 4* Şehir İçi Oteller
(Merkeze 5 – 10 km.)

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişibaşı

Tek Kişilik

OdaFarkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

09 Ağustos 2019 (Kurban Bayramı)

649 Euro

250 Euro

599 Euro

170 Euro

 

**** Gidilen Bölge otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

*** Otellerde giriş (check-in) saati 15:00 ve sonrası, çıkış (check-out) saati ise 11:00 ve öncesidir.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

v  Türk Hava yolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Tallin (TLL) / Lviv(LWO) - İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

v  Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

v  3 ve 4 yıldızlı şehir içi (merkeze 5-10 km.) otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama,

v  Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

v  Tallin, Sigulda, Riga, Vilnius, Varşova, Krakow ve Lvivpanoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri.

v  Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

v  Türkçe rehberlik hizmetleri.            

v  TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası       

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

v  Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

v  Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

v  Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

v  Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,

v  Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,

v  İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

v  İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

 

*** İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

***Bağlantılarımız 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Tur hareket tarihinde turun düzenlenebilmesi için yeterli katılımcı sayısı sağlanamaması durumunda tur, İstyatur tarafından iptal edilebilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

*** Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’deki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri vb. evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde kabul görmemektedir. 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

**Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından İstyatur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. (seçmeli turlarda kişi sayısı az olan gruba, İngilizce lokal rehberlik ile turlar gerçekleştirilebilmektedir.)

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

*** Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

*** YAMAÇ TOUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. YAMAÇ TOUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli öderler.

*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin check-in, bagaj teslim ve boarding işlemleri kendi sorumluluklarındadır. Check-in ve boarding işlemlerinde misafirlerin yaşayacakları gecikmelerden kaynaklı sorunlarda İstyatur sorumlu değildir.

*** Herhangi bir sebepten kaynaklı belirtilen saatte havalimanında bulunmayan, uçuşunu kaçıran ya da uçağa binemeyen yolcuların gerçekleşmeyen uçuşlarından İstyatur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran / uçuşu gerçekleşmeyen kişilerin gecikmeli olarak tura katılmaları durumunda ihtiyaçları olacak gidiş – dönüş uçak biletleri ve havalimanı – otel transfer masrafları kendilerine ait olacaktır.

*** Uçaklı turlarımıza katılan misafirlerimizin havalimanında uçuş bekleme süresince olası son dakika rötarları ya da kapı değişiklikleri ile alakalı anons ve duyuruları takip etmeleri gerekmektedir ve kendi sorumluluklarındadır.

***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İstyatur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

***Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan YAMAÇ TOUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

3WTURK