Ara

Kategori
Bölge
Fiyat Aralığı
-

Bölgeler

Alaçatı Ot Festivali 04 Nisan 2019

Alaçatı Ot Festivali 04 Nisan 2019
Bölge:
Pansiyon Tipi:Yarım Pansiyon
Tarih Aralığı:4 Nisan

1350.00 TL


Erken Rezervasyon Talep Formu

 Detay

 

ALAÇATI OT FESTİVALİ

 

04 – 08 NİSAN 2019 4 GECE / 5 GÜN

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

   

04 NİSAN 2019 PERŞEMBE: ANKARA – AFYON – UŞAK – İZMİR – SEFERİHSAR

Saat 08:00’de Atatürk Bulvarı Milli Eğitim Bakanlığı önünden Seferihisar’a hareket. Araç içi ikramlar ile süsleyeceğimiz Afyon-Uşak-İzmir güzergahınıtakip ederek keyifli bir yolculuk sonrası Seferihisar’a otelimize varış. Odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Seferihisar’daki otelimizde.

 

05 NİSAN 2019 CUMA: SEFERİHSAR – ALAÇATI OT FESTİVALİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Panoramik olarak Kalenin muhteşem manzarasını fotoğraflıyoruz. Daha sonra 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan günümüzde otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Alaçatı’ya 10. Ot Festivaline hareket ediyoruz. Ot festivali şu şekilde oluşmuş. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacıyla festival düzenlenmiş. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otlar toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor.Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarında; coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını ziyaret etmek ve korteji izlemek. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Seferihisar’daki otelimizde.

 

06 NİSAN 2019 CUMARTESİ: SEFERİHSAR – SIĞACIK – TEOS ANTİK KENTİ – BADEMLER KÖYÜOtelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sığacık’a hareket ediyoruz. Sığacık’a varışımızın ardından Kaleyi geziyor, üretici kadınlar pazarından alışveriş yapıyoruz. Ardından, Yat Limanını inceliyor ve Turuncu Salyangoz Figürü ile tanışıyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Teos Antik Kenti geziyoruz TEOS; Tanrı anlamına gelen adıyla, bölgedeki en eski yerleşim yeridir. 12 İyon kentinden birisi olan Teos, ayrıca Hıristiyanlığı ilk kabul eden şehirlerdendir. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra ismini ülkemizde bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyuran, halk kütüphanesi ve Çocuk Oyuncakları Müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü oluyor. Temiz beyaz badanalı evleri, kadın-erkek eşitliğine tanık olabileceğiniz sakin yaşamı, her pazar kurulan üretici pazarı ve güler yüzlü sakinleriyle huzurlu bir durak olan Köyde gezimizi tamamladıktan sonraSeferihisar’a otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Seferihisar’daki otelimizde.

 

07 NİSAN 2019 PAZAR: SEFERİHSAR – MERYEM ANA – EFES – SELÇUK – ŞİRİNCE – KUŞADASI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  ilk olarak Hıristiyanlar için Hac yeri olan, Hz. İsa'nın annesinin ölmeden önce burada yaşadığına inanılan Meryem Ana Kilisesi’ne gidiyoruz. Ardından Antik Dünya’nın en önemli merkezlerinden biri olan, İ.Ö. 4000'e  dek giden tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamış olan Efes Antik Kent'ini ziyaret ediyoruz. Celcius
Kütüphanesi’ni, Antik Tiyatrosu’nu, Agorası’nı, Tapınakları, Hamamı  görerek gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğimiz için verilecek serbest zamanın ardından Selçuk'taki  Maket Köy'ü ziyaret ediyoruz. Anadolu Köyü’nün yaşantılarını, örf ve adetlerini, İstiklal Savaşı yıllarını küçük maketler şeklinde gezerek gördükten sonra Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi bitirdikten sonra Kuşadası’na hareket. Kuşadası panoramik şehir turumuzun ardından verilecek serbest zamanda Deniz kenarında çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Gezilerimizi bitirdikten sonra otelimize dönüş.
Akşam yemeği ve konaklama Seferihisar’daki otelimizde.

 

 

08 NİSAN 2019 PAZAR: SEFERİHSAR – İZMİR – ANKARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İzmir’e hareket. İzmir’in önemli yapılarından olan Tarihi Asansör ve bir döneme sesiyle, filmleriyle damgasını vurmuş DarioMoreno’nun evinin de bulunduğu DarioMoreno Sokağına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada verilen serbest zamanda Asansörle yukarıya çıkabilirler ve İzmir’in doyumsuz manzarasını seyredebilirler. İzmir’in muhteşem manzarasının resimlenmesinin ardından Konak’a geçiyor, İzmir’in meşhur Saat Kulesini ve Kurtuluş Savaşında düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin anıtını görüyoruz. Tarihi Kemeraltı çarşısında öğle yemeği için verilecek serbest zamanımızın ardından Alsancak ile Kordon’u panoramik olarak görüyoruz. Gezilerimizi bitirdikten sonra Ankara’ya hareket. Uşak – Afyon güzergahını takip ederek keyifli bir yolculuk sonrası Ankara’ya varış.


HAREKET NOKTALARIMIZ

08:00 Atatürk Bulvarı Milli Eğitim Bakanlığı önü

08:05 Milli Kütüphane önü

08:10 Söğütözü Armada önü

08:15 Bilkent Köprüsü altı

08:20 Ümitköy Köprüsü altı

08:25 Koru Sitesi Girişi Anse Avm Önü

08:30 Yaşamkent BP Benzinlik önü

GEZİ ÜCRETİ

 PEŞİN

İki Kişilik Oda Kişi Başı 

1.350.TL

Tek Kişilik Oda 

1.630.TL

İki Kişilik Odada 3.Kişi

1.230.TL

 

 

 

 

 

*Vakıfbank World, Yapı Kredi World, Halkbank Paraf ve Garanti Bonus kartlarına 5 Taksit İmkanı.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

- Lüks Otobüs İle Ulaşım
- Araç İçi İkramlar
- 4 Gece Teos Ormancı Tatil Köyünde Konaklama

- Otelde her akşam canlı müzik ve eğlence

- Sabah Kahvaltısı (4) – Akşam Yemeği (4)

- Akşam yemeğinde 1 adet meşrubat
- Programda Belirtilen Şehir Turları

- Rehberlik Hizmetleri

- Seyahat Sigortası

- Tüm Şahsi Harcamalar

- Öğle Yemekleri

- Akşam Yemeklerinde Alınan ilave İçecekler

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

 MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

SULTAN OTOGAR: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

 MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. 

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. 

3WTURK